Kutse meile õppima v

Puka rahvamajja kogunesid maakonna koolide parimad luule- ja proosalugejad, et selgitada välja, kes esindab maakonda Liivi muuseumis Juhan ja Jakob Liivi nimelisel koolinoorte etlusvõistlusel.

Kohale tuli 12 etlejat, neist kolm noormeest. Esindatud oli kuus kooli: Tõrva Gümnaasium, Tsirguliina Keskkool, Ala, Valga, Pühajärve ja Keeni Põhikool.

Noortel tuli esimeses voorus esitada Juhan või Jakob Liivi luuletus ning teises osas proosapala Juhan Liivi luuleauhinna laureaatide loomingust. 

Noori hinnanud žüriisse kuulusid Taheva valla noorsootöötaja Rasmus Onkel,  Valga linnavalitsuse spordi- ja noorsootöö vanemspetsialist Karl Kirt ja vabakutseline ajakirjanik Vello Jaska. 

Žürii otsusel läheb vabariiklikule etlusvõistlusele Tsirguliina Keskkooli neiu Janne Hunt, kes luges luuletust ja esitas proosapala väga usutavalt, selge hääle ja hea diktsiooniga. "Luuletuse esitusse elasid väga sisse, mõnus oli kuulata. Proosapala valik oli huvitav. Ilmekalt ja hästi esitatud," võttis Kirt neiu etteaste kokku. 

"Luuletuse esitus oli tugevam, tõmbas kohe algusest peale kuulama. Janne võlus oma malbe ja õrna oleku ning usutavuse ja loomulikkusega," sõnas Rasmus Onkel. "Selge hääldus, hea diktsioon, nauditav esitlus, hea kontakt publikuga," iseloomustas Vello Jaska.

Janne Hunt esitas Juhan Liivi luuletuse "Nõmme ääres" ja katkendi Jaan Kaplinski teosest "Isale". Neiu juhendaja on Marika Troon.

Ergutuspreemia pälvis Mariis Fuchs (juhendaja Ülle Vihm), kes žüriiliikmete hinnangul uskus ise seda, mida esitas, ja pani end kuulama. "Tema proosapala esitlus oli üks parimaid - ilmekas ja köitev," sõnas Onkel.

janne

 9. klassi õpilane Janne Hunt

mariis

 8. klassi õpilane Mariis Fuchs.

 

Väljavõte allikast Valgamaalane.

http://valgamaalane.postimees.ee/4073015/maakonda-laheb-esindama-tsirguliina-neiu

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal