Kutse meile õppima v

Kolmapäeval, 11. aprillil kogunesid õpetajad ning meie kooli viimane abiturient Vaike-Liine muusikaklassi, et tähistada neiu viimast koolipäeva. Söödi kooki, kallistati ning anti edasi head soovid. Peale kogunemist sai kogu koolipere kuulata kooliraadio kaudu intervjuud. Jagame teiega mõne õpetaja soove ning mälestusi seoses abituriendiga. 

Svetlana Oper (inglise keele õpetaja): Vaike-Liine on väga vapper neiu. Inglise keele õpetajana oli mul puhas rõõm teda õpetada ning olen tema üle väga uhke. Ainukesena meie koolis valis ta inglise keele riigieksami asemel rahvusvahelise Cambridge'i inglise keele eksami. Ta sooritas eksami juba septembris ja selle õppeaasta jooksul saime tegeleda tundides briti ajaloo ja kirjandusega. Vaatasime huviga läbi dokumentaalfilmid Tudorite ja Windsorite dünastiatest, kaks hooaega seriaalist “The Crown”. See populaarne seriaal räägib praeguse kuninganna Elisabeth II  elust ja valitsemisest. Lugesime Jane Austeni ja Charles Dickensi romaane. Vaike-Liine lemmikuks aga sai seriaal  "Anne with E" , mis on tehtud  Lucy Maud Montgomery romaani järgi "Anne of Green Gables". Vaike-Liine on kohusetundlik, tagasihoidlik ja alati sõbralik. Tal on ilus siiras naeratus.  Ma soovin südamest Vaike-Liinele  edu eksamitel ja kõikide unistuste täitumist.

Margit Aigro (muusikaõpetaja): Vaike-Liine on alati olnud armas ja malbe. Temas on pisut jonnakust aga tegelikult on ta väga heatahtlik ja abivalmis. Samas on ta väga musikaalne. Muusika kuulamine ja laulmine on olnud tema kirg. Vahepeal oli tal ka muid tegemisi, aga muusika on ikka temaga. Peaaegu ise õppis ta kitarri mängima, nüüd oleme natukene ka klaverit õppinud, et ta saaks ise klaveril saata. Soovin tema eluteele hästi palju päikest ja veidikene ka ergutuseks äikest!

Heda Hansson (algklasside klassijuhataja): Vaike-Liine on jäänud eriti meelde oma  laulmisoskusega (klassiõhtutel astus alati julgelt üles, samuti osales ta igal aastal laulusolistide konkursil). Agaralt lõi kaasa näidendites "Naeris", "Lumeeit", "Kakuke", "Mütsikaupmees". 3. klassi lõpus käisime kalal  Väikese Emajõe ääres, kus Vaike-Liine püüdis oma elu esimese kala. Sellel kalapüügil õnnestus kala saada ainult neljal tüdrukul.

Õie Nõmmik (matemaatika õpetaja, klassijuhataja): Vaike-Liine on kõik 12 kooliaastat õppinud meie koolis. Ta on esindanud meie kooli spordivõistlustel, luule- ja laulukonkurssidel, osalenud kooliraadio töös, mänginud kitarri, juhtinud koolis aktuseid, kus esinenud ka laulude ja luuletustega. Silmapaistvalt edukalt on ta kõigil aastatel võistelnud Miksikese pranglimise peastarvutamise võistlustel, saavutades sel aastal ainukese meie õpilasena ka auhinnaraha. Vabal ajal on Vaike-Liine raadios Ruut FM saatejuht.

Millised on Vaike-Liine emotsioonid ning mis on neiu edasised plaanid? "Kõik need kaksteist aastat on olnud toredad, aga kõige eredamalt on meelde jäänud esimesed klassikaaslased, kes oskasid olla väga vaimukad - nendega oli alati lõbus ning koos sai käidud huvitavatel reisidel. Edasi plaanin minna õppima Tartu Maaülikooli ning peale õpinguid tulla tagasi Valgamaale."

Soovime kogu koolipere poolt Vaike-Liinele edu eksamiteks ning uuteks väljakutseteks.

kodulehele min min 2

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal