Esmaspäevast 16. märtsist on koolimaja suletud.

Info:

• 505 6265 - Direktor
  • 511 7273 - Õppejuht
  • 766 6383 - IT ja majandusjuht

Distantsõppe videotundide plaan!

14. novembril külastasid 5.-6. klass erinevaid paiku Tallinnas. Väikese meenutuse õppereisist kirjutas 5. klassi õpilase Anton Vonk.

14. novembril sõitsid Tsirguliina Kooli V ja VI klassi õpilased koos klassijuhatajatega õppereisile. Õppereisi eesmärgiks oli külastada Tallina Lennusadamat, Energia Avastuskeskust ja Tallinna Teletorni. Samuti andis see võimaluse koolirutiinist välja saada.

Tallinna Lennusadamas nägin esimest korda allveelaeva meeskonna mundreid, nende aumedaleid, allveelaeva miine ja torpeedosid. Eriti huvitav oli allveelave sees ringi käia ja ette kujutada, milline elu võis vee all olla. Kuulsin, et Lembit oli Eesti üks kõige suuremaid allveelaevu. Allveelaevade kohta sain teada seda, et näiteks Gernil oli ees üks tera, kuhu oli seotud miin. Kui ta ründas, siis miin jäi allveelaeva külge kinni ja Gern pidi tagurdama, et nöör läheks pingule ning tekiks plahavatus. Huvitav oli kuulata, kuidas loodi allveelaev, kui tähtis see oli ja et ühe torpeedo laadimisega läks kuni kümme tundi aega. Suur Tõll on kõige vanem auru jõul töötav laev. Lennusadamas ringi käies võis ette kujutada, kuidas tollel ajal elu käis.

Väga huvitav kogemus oli ka Energia Avastuskeskuse külastus, kus ma esimest korda elus nägin teslat. See oli väga ilus ja suur. Naljakas oli vaadata, kuidas avastuskeskuses said mõned lapsed panna pulga vastu elektripalli ja selle tagajärjel tõusid nende juuksed püsti. Energia Avastuskeskuses nägin veel naelavoodit ja tuule tuba. Samuti olid seal peeglid, mis muutsid valged riided helendavaks. Õppisin kuuma vee, kausi, tikkude ja jääga tossu tegema ning saime ka kiita, et viimase nelja aasta jooksul on meie grupp kõige vaiksemini trepist üles tulnud. Energia avastuskeskuses oli kõige muljetavaldavam suur tesla, aga kuna räägiti ka palju ilmast, kliimast ja maa reostusest, siis hakkasin mõtlema, et kui kauaks meie planeet veel ilusana püsib.

Tallinna Teletorni külastusel toimus tund teemal "Televisioon - aken maailma". Kuulsin tunnis televisiooni ajaloost ning nägin, kuidas televiisorid aastatega muutusid aina kaasaegsemaks. Tunnis sain teada, et televiisori leiutas Paul Nipkow. Samuti oli seal veel mitmeid nimesid, kes leiutasid näiteks telefoni, fotoaparaadi ja ajalehe. Tunnis räägiti ka Tallinna Teletorni ajaloost, kuna see ehitati, milleks ehitati ja kui palju see torn kõikuda võib. Ülemisele korrusele oli väga lahe sõita, sest me tegime seda liftiga.

Kõige suurema elamuse sai ikkagi tornist alla vaadates, sest sealt nägi tervet Tallinna linna ja ka merd. Oleksin tahtnud seal kauem olla, aga kahjuks ei saanud. Teinekord tahaks teletorni minna suvel, et näha, milline siis Tallinna linn välja näeb.

Õpetajate korraldatud reis tasus ennast igati ära, ainult et bussisõit oli väga väsitav. Nägin ja kogesin väga palju uut, mille peale tavaliselt ei mõtlegi. Kõige enam jääb mulle seda reisi meenutama allveelaev ja tesla.

Apr

14.04.2020 10:00 - 12:00