Kutse meile õppima v

3.klassi õppereis Valga muusemitundi teemal „ Lihavõtted“ toimus 14.aprillil

Meie klassi väike reisikirjeldus  muuseumi tundi minnes.  Seiklus algas 11.30 rongisõiduga marsruudil Sangaste- Valga. Jalutasime koos mänguväljakule ja käisime koos ka poes (taskuraha oli ju kaasa antud!). Mängitud ja maiustatud seadsime sammud muuseumi poole. Teele jäi meile Jaani Kirik, mille uksed olid avatud. Vaatasime ukselt, milline näeb välja pühade-eelne kirik.  Meiega tuli vestlema koguduse õpetaja, kes põgusalt tutvustas kiriku ajalugu ja rääkis ka lähenevatest pühadest. Järgnes tempokas kõnd muuseumi. Kohtusime ka 1.klassiga, kellega koos meie tund toimus. Tunnis räägiti meile, millest on tulnud nimetus „lihavõtted“. Meile selgitati, milliseid töid ja toimetusi sel perioodil tehti, mis tegevused olid aga lausa keelatud. Huvitav tegevus oli „urbimine“-lapsel olid käes urvaoksad, millega kaaslasi puudutati ja sooviti talle midagi head näit. „ Tervist ja õnne! Tarkust ja julgust!“ jne.

Järgnesid mängud: „Munaveeretamise mäng“ –kes saab kõige kaugemale. „Munade otsimise mäng“- otsida tuli 2.korruse muuseumi kõikidest tubadest.

 Ja lõpuks munade kaunistamine. Meie võtsime tööd ka koju kaasa.

Tund kuulatud, nähtud ja tehtud algas tempokas kõnd bussijaama. Jõudsimegi õigeks ajaks bussile! Olime parajalt väsinud aga hea tujuga. Järgnes ju kolm päeva puhkust. Lapsed olid väga tublid! Kiitus kõigile!

received 283153700682575received 718510885816923received 1134484410678317

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal