25. - 27. juunini viibisid meie kooli õpetajad ja õpilased Lätimaal Smiltenes, kus toimus 2 aastat väldanud projekti viimane kokkusaamine.

Seekord võõrustasid meid ja leedulasi Smiltene kooli ( Smiltenes Tris pakalnu primary school) õpetajad ja õpilased. Kokkusaamise teemaks oli seekord jaanipäev. Kommetega seoses pakuti meile mitmesuguseid praktilisi tegevusi: lilledest pärgade valmistamine, leiva küpsetamine, juustu tegemine. Kõik koolid tutvustasid oma maa jaanipäevakombeid, kus lisaks jutule tantsiti, lauldi ja näidati ka rahvalikke mänge. Päeva lõpetuseks sõime lõkke kohal keedetud suppi ning värskelt küpsetatud leiba. Laual olid ka maapiim ning mesi. Cesis ja Rauna olid meile huvitavateks vaatamisväärsusteks ekskursioonil. Õpilased said osaleda nii Oskari sünnipäeval kui ka diskoõhtul. Õpetajad omakorda külastasid Anita kaunist kodu. Viimasel päeval viidi meid mere äärde Tuja randa suvitama. Vita Leite, kes on selle projekti juht,  ütles juba kuu aega varem, et ilus ilm selleks päevaks on tal ette tellitud ja nii see täpselt oligi - ilm oli võrratu.

Lätlased organiseerisid kõigile projektis osalejatele mängu "Salajane sõber", mis pakkus salapära ja põnevust esimesest päevast lahkumiseni.

Tänu Nordplus Junior programmile oleme saanud lähemalt tutvuda oma naabrite kultuuri ja keelega.

13.12.2019

13.12.2019 09:00 - 14:00