Kutse meile õppima v

EÕEL: Õpilasliidu üldkoosolekul on rekordarv koolide delegaate

Reede päeval kogunes Rapla Vesiroosi gümnaasiumisse mitusada õpilasesindajat Eesti Õpilasesinduste Liidu üldkoosolekule.

Kolme koosoldud päeva jooksul arutatakse hariduspoliitilisi küsimusi, antakse välja Liidu teenetemärk , seatakse sihte tulevasteks aastateks ning valitakse uus juhatus.

„Tänavu on sündmusel rekordarv delegaate ning sponsoreid, mille üle on õpilasliidul äärmiselt hea meel,“ sõnas ametist lahkuv juhatuse esimees Sille Lukk. Tema sõnutsi näitab see, et õpilased soovivad ühe enam kaasa rääkida neid puudutavates küsimustes.

Lisaks Eesti õpilastele on kohal saadikud peamiselt vene koole ühendava katuseorganisatsiooni Õpilasesinduste Assamblee esindajad ning noored Soome organisatsioonidest, kellega jagatakse kogemusi ning arutatakse tulevasi koostööpunkte.

Soome õpilasorganisatsiooni juhatuse liige Jahkob Tjäder sõnas, et ta loodab näha tulevikus põhjamaades varasemast enamat koostööd hariduse edendamisel. Tema sõnutsi jagavad Eesti ja Soome organisatsioonid ühiseid väärtusi juba praegu.

„Üldkoosolek ei ole pelgalt otsustusorgan, vaid ka õpilaste võimalus vahetada kogemusi õpilasesinduse toimimisest ja koolidemokraatia edendamisest. Kindlasti on seetõttu tõusnud üldkoosoleku populaarsus,“ kommenteeris Lukk sündmuse formaati.

Eesti Õpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. EÕEL on  suurim õpilaste esindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 100 000 õpilase.

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal