Kutse meile õppima v

 

Kas oled mõelnud selle peale, millist põnevust, elevust, uusi suundi ja täiesti uut vaatenurka võiks Sinu asutusse või organisatsiooni tuua „inimene väljastpoolt“?

Või veelgi enam – mida võiks Sinu asutusele või organisatsioonile anda hoopis teisest kultuuriruumist pärit välisvabatahtlik, kes kuni aasta aega saaks töötada just Sinu organisatsiooni jaoks Sinu oma kodukülas?
Kas Sinu juurde on tulnud mõni noor jutuga, et ta tahab minna välismaale vabatahtlikku tööd tegema, kuid Sa ei ole osanud teda kuskile edasi suunata?
Või oled mõelnud, et mõnele noorele võiks anda selline kogemus juurde enesekindlust, iseseisvust, algatusvõimet, laiendada oluliselt silmaringi ning aidata tuua välja tema tõelise olemuse ning potentsiaali?
Just sellist võimalust saab Sulle pakkuda programmi Euroopa Noored toetusel Euroopa Vabatahtlik Teenistus, mis rahastab kõik vabatahtliku vastuvõtmise ja saatmisega seonduvad kulud!


Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla ja HSL Consultancy kutsuvad Valgamaa noortekeskuste, lasteaedade, külaseltside, kultuurimajade, keskkonnaorganisatsioonide, looduskaitseseltside, spordiklubid ja kõigi teiste ajast huvitatud organisatsioonide esindajaid neljapäeval, 14. aprillil osalema Euroopa Vabatahtliku Teenistuse koolituspäeval Valgas. 


Koolituspäev keskendub just sellele, kuidas erinevad organisatsioonid Valgamaal saaksid taotleda endale akrediteeringu, et hakata vabatahtlikke nii saatma kuid ka välisvabatahtlikke vastu võtma. Lisaks saavad kohal olevad organisatsioonid mõtestada läbi, mis neil vaja teha oleks EVT vabatahtliku võtmiseks/saatmiseks, mis tingimused ja võimalused, millist vabatahtlikku ootavad.


Koolituspäev toimub Sebra Koolitused ruumides (Vabaduse 19, roheline maja Vabaduse ja Kungla tänava nurgal, II korrus). Koolituspäev on osalejatele tasuta!
Koolituspäevale registreerimine on avatud järgmise nädala reedeni, 8. aprillini e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 5624 5617.


Koolituspäeva ajakava:

10.00 – 10.15 Saabumine hommikukohvi saatel
10.15 – 10.30 Sissejuhatus
Siiri Liiva, HSL Consultancy, Marek Mekk, Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla
10.30 – 12.00 Euroopa Vabatahtlik Teenistus – mis loom see on? Programmi sisu ning rahastustingimused
Mari Tepp, Euroopa Noored Eesti büroo esitleja
12.00 – 12.45 Mida annab välisvabatahtliku toomine kogukonda – Maidla noortekeskuse näide
Gerri Alamets, Maidla Vallavalitsus
12.45 – 13.15 Toekam kohvipaus / lõunapaus
13.15 – 14.00 Eesti ühiskonna väljakutsed ja rõõmud – välisvabatahtliku vaatenurgast. Pantomiimi etendus.
Gerda Knoche ja Gwenaelle Kerandel, Saksamaa ja Prantsusmaa EVS vabatahtlikud Eestis
14.00 – 14.30 EI (Expression of Interest) vormi täitmine saatva, vastuvõtva ja koordineeriva organisatsiooni akrediteeringu taotlemiseks.
Mari Tepp, ENEB esitleja, Siiri Liiva, HSL Consultancy
14.30 – 15.15 Mida annab välismaal vabatahtlikuks olemine Eesti noorele? Vabatahtlikuna Norras Auli Relve, endine eesti EVS vabatahtlik Norras 2009-2010
15.15 – 15.50 Ajurünnak: Mida on minu organisatsioonil / asutusel pakkuda välisvabatahtlikule ja millist vabatahtlikku meil vaja on? Millised võiksid ta ülesanded olla?
Siiri Liiva, HSL Consultancy
15.50 – 16.00 Kokkuvõtted ja lõpetamine

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal