Pressiteade

2.09.2011

EestiÕpilasesinduste Liit (EÕEL) toetab viimastel nädalatel suhtlusportaalis Facebook levinud kampaaniat "Õpetajale vääriline palk".

"Fakt, et õpetajad on alatasustatud, on juba ammu kõigile teada ning sellest on räägitud küll ja küll, kuid reaalsete tegudeni pole keegi õieti jõudnudki. Just praegu on võimalus otsustajatel sel teemal midagi ära teha." sõnas Õpilasliidu esimees Kuldar Rosenberg.

Eesti Õpilasesinduste Liidu üks seisukohtadest on, et õpetaja palgataset peaks suurendama. Seda eesmärgiga, et head õpetajad eisiirduks teistele ametikohtadele ja noored õpetajad oleksid motiveeritudõpetaja ametit pidama.

Samuti näeb Õpilasliit praegu probleemina õpetajatesuurt bürokraatliku töökoormust, mis raskendab individuaalset lähenemistõpilastele ning uute ja huvitavate meetodite kasutusele võtmist. See aga soodustab kuiva faktipõhist õppeprotsessi, mis vähendab tugevalt õpilaste motivatsiooni õppida.

Rosenbergi sõnul on õpetajate toetuseks algatatudkampaania tänuväärne: "Kampaania kutsub üles demokraatia peamisele alustalale - rahva hääle kuuldavõtmisele. On ilmselgelt näha, et ühiskond seisab selles küsimuses õpetajate poolel."

EestiÕpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eestiüld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. EÕEL on suurim õpilasteesindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 100 000 õpilase.

13.12.2019

16.12.2019 08:15 - 19:15