Kutse meile õppima v

Noortelehe Tankla toimetusel väga heameel teada anda, et ilmunud on selle aasta neljas lehenumber!  Valgamaa noorte häälekandja on sel korral mahukam kui ei kunagi varem – põnevat uudistamist jätkub 12-le
 leheküljele!

Detsembrikuu Tankla võtab fookusse ümberkorraldused Otepää valla hariduselus ja sellega kaasnenud Pühajärve kooli sulgemisotsuse– mis on kooli sulgemise põhjuseks, mis see endaga kaasa on toonud ja  mida arvavad asjast nii Pühajärve kui Otepää koolide õpetajad, õpilased  ja direktorid, vallavanem ja volikogu esimees, Eesti Õpilasesinduste  Liit, külavanemate eestvedaja, kaasamispraktik ja opositsiooni liige.


Tankla toimetuse liikmed Elen Liigus, Gertu Võsu, Merily Viks, Siiri Liiva, Timo Arbeiter, Triin Vähi ja Ülla Tamm käisid kohapeal asja uurimas ning tegid reportaaži nii sõnas kui pildis! Loe lähemalt lk 1, 6-7.

Seekordse lehe arvamuslehekülgedelt saab lugeda Rando Liiva‘e arvamuslugu „Kool voolib inimese, noorsootöö mõtleva inimese“, Helen Parik’u välismaal õppimise kolumnit ja Eleene Sammler’i noore õpetaja päevikut ning küsitlust Valgamaa noorte vabatahtlikku töö kogemuste kohta.

Uudislugudest saab teada, kes käisid üle-eestilisel  töövarjupäeval ETV ja TV3 toimetustes või loomaarsti juures ametit  õppimas, mida teevad Valgamaa noored ENTRUM programmi raames ning  millist vastukaja sai muusikali „Arukas blondiin“ esietendus Valgas.


Seekordse lehe persoon on Kaitseliidu noorteinstruktor Kaimo Vahtra, kes on sellel ametikohal 2008. aastast.

Sündmuste rubriigis saab lugeda selleaastasest  Valgamaa Koolimoest, inspireerivaid mõtteid tööturukonverentsi  kõnelejatelt ja Valgamaa noortesündmustest talvel 2011/2012.


Seekordses lehes on üks lehekülg ka Tankla toimetuselepühendatud, kust saab teada, eks on kes, mida nad lubavad uueks aastaks ja mis ettevõtmistega on nad selle aasta jooksul oma tegevust 
vürtsitanud.


Tegijate küljel saab lugeda noortekonverentsist Lahe Koolipäev 2011 ning Valgamaa kolmest Heast Eeskujust, Hispaanias  vabatahtlikuna töötanud Maris Saluri muljetest ja 12-aastasest  Tulevikutalendist Artti Aigrost.

Noorte osaluse leheküljel saab lugeda, mis toimus  Valgamaa osaluskohvikus, mida arvab Valgamaa noortest riigikogu liige  Valdo Randpere, kuidas teha ise ühte flash mob’i ja kolme maakonna noorte osaluskogu tegemistest ja valimistulemustest.

Lisaks eksklusiivintervjuu Lapimaa kuningaga, jõulude eri ja palju muud huvitavat!


Küsi noortelehte Tankla kõigist hästi varustatud koolidest, noortekeskustest, noorteorganisatsioonidest ja bussijaamadest Valgamaal!


Või loe lehte veebis Issuu veebilehitseja abil.
 
Lehe väljaandmist toetavad Valgamaa Partnerluskogu ja LEADER programm.
Mõnusat lugemist!
 

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal