Eesti noored on oodatud Kevadpäev Euroopas raames arutlema oma kogukonna probleemide üle

22. märtsil kuulutati avatuks üle-euroopaline noorteprojekt Kevadpäev Euroopas 2010 (www.springday2010.net), mille eesmärk on kaasata noori arutellu ühiskonna valupunktide ja Euroopa tuleviku üle. 2010. aasta on Euroopas vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlemise aasta, seetõttu keskendub ka sellel aastal juba kaheksandat korda toimuv noorteprojekt vaesuse ning sotsiaalse tõrjutuse teemadele.

Euroopa Komisjoni Eesti esindus ja Tiigrihüppe Sihtasutus korraldavad Euroopa kevadpäeva raames Eesti noortele kohaliku konkursi "Mida saaksime teha oma kogukonnas elu parandamiseks?", mille eesmärk on ergutada  gümnasiste  arutlema vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse probleemide üle nende lähiümbruses.

Tiigrihüppe Sihtasutuse projektijuht, Kevadpäev Euroopas riiklik esindaja Kristi Kasper-Semidor ütleb: "Kevadpäeva konkurssidele saadetud õpilaste meeskondade tööd on alati väga põnevad olnud.“

„Ootame ka sel aastal noorte leidlikke ideid ühiskonna valuprobleemide lahendamiseks. Noored näevad asju sageli teisiti, peaksime rohkem nende arvamust küsima,“ lisab ta.

Konkursist oodatakse osa võtma kuni 10-liikmelisi meeskondi, kes peavad koostama ajaveebi/veebilehe, mis kaardistaks vaesusest ja sotsiaalsest tõrjutusest tõusvaid probleeme meeskonna kogukonnas ja pakuks võimalusi nende probleemide lahendamiseks. Õpilastelt oodatakse oma kogukonna kohta info kogumist, arutelude ja mõttekodade korraldamist nii meeskonna siseselt kui ka kogukonnapõhiselt.

Konkursitöö tuleks koostada veebipõhiselt näiteks Wiki, Wordpressi, GoogleSites vm keskkonnas. Esitatav ajaveeb peaks koondama meeskonna kogutud info ja läbiviidud arutelude ülevaated, lisada võib pilte, videoid ja skeeme. Tööde esitamise tähtaeg on 11. mai 2010.

Konkursi peaauhinnaks on Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldatav õppereis Brüsselisse võitnud võistkonnale ja selle juhendajale. Kolm esimest võistkonda kutsutakse koos juhendajatega ka Kevadpäev Euroopas 2010 lõpuüritusele Euroopa Liidu majas, mis toimub 21. mail 2010.

Lisainfot konkursi tingimuste kohta võite leida siit.

Sellel kooliaastal kestab Kevadpäev Euroopas 22. märtsist kuni 30. juunini 2010. See algatus on suunatud kõigile eel-, alg- ja põhikoolidele ning gümnaasiumidele, samuti kutseõppeasutustele.

Lisainfo:
Maidu Varik, Kevadpäev Euroopas pedagoogiline nõustaja, Kuressaare Gümnaasium, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kristi Kasper-Semidor, Kevadpäev Euroopas riiklik esindaja, Tiigrihüppe Sihtasutus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Kadri Kull, koostööprojektide koordinaator, Euroopa Komisjoni Eesti esindus, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

00:00 20.10.2019 - 01:00 26.10.2019

22.10.2019 10:00 - 14:00