Tsirguliina Kool kuulutab välja konkursi kehalise kasvatuse, töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning klassiõpetaja (HEV õpilased) ametikohtadele.

Kandideerimisavaldus koos CV ja kvalifikatsiooni kinnitavate dokumentide koopiatega palume saata hiljemalt 25.06.2019 e-postile heikki.jarlik@tsirgu.eu või paberkandjal aadressil Tsirguliina Kool, Tsirguliina, Nooruse 1, Valga vald, Valgamaa 68316.

Täiendav info: direktor Heikki Järlik, heikki.jarlik@tsirgu.eu või 5056265

Pressiteade

2.09.2011

EestiÕpilasesinduste Liit (EÕEL) toetab viimastel nädalatel suhtlusportaalis Facebook levinud kampaaniat "Õpetajale vääriline palk".

"Fakt, et õpetajad on alatasustatud, on juba ammu kõigile teada ning sellest on räägitud küll ja küll, kuid reaalsete tegudeni pole keegi õieti jõudnudki. Just praegu on võimalus otsustajatel sel teemal midagi ära teha." sõnas Õpilasliidu esimees Kuldar Rosenberg.

Eesti Õpilasesinduste Liidu üks seisukohtadest on, et õpetaja palgataset peaks suurendama. Seda eesmärgiga, et head õpetajad eisiirduks teistele ametikohtadele ja noored õpetajad oleksid motiveeritudõpetaja ametit pidama.

Samuti näeb Õpilasliit praegu probleemina õpetajatesuurt bürokraatliku töökoormust, mis raskendab individuaalset lähenemistõpilastele ning uute ja huvitavate meetodite kasutusele võtmist. See aga soodustab kuiva faktipõhist õppeprotsessi, mis vähendab tugevalt õpilaste motivatsiooni õppida.

Rosenbergi sõnul on õpetajate toetuseks algatatudkampaania tänuväärne: "Kampaania kutsub üles demokraatia peamisele alustalale - rahva hääle kuuldavõtmisele. On ilmselgelt näha, et ühiskond seisab selles küsimuses õpetajate poolel."

EestiÕpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eestiüld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. EÕEL on suurim õpilasteesindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 100 000 õpilase.

Sept

02.09.2019 09:00 - 10:00