Tõlliste piirkonna noorte teatrietendused kogukonnale vaatamiseks

Kirjutas: Valdo

Tõlliste piirkonna noorte teatrietendused kogukonnale vaatamiseks

Projekti käigus valmistavad Tõlliste piirkonna noored ette teatrietendusi, mida pärast kogukonnale avalikult esitada ning seeläbi kutsuda ellu Tsirguliina noorteteatrite festival.

Projekti eesmärk

Tsirguliina noorteteatrite festivali kõige olulisemaks eesmärgiks on pakkuda kohalike noorte poolt kohalikule kogukonnale omapärast teatrielamust ning näidata, et ka väikeses kohas on võimalik nii ise kultuuri toota kui ka tarbida.

Projekti tegevused

Projekti käigus valmistasid Tõlliste piirkonna noored ette teatrietendusi, mida pärast kogukonnale avalikult esitati ning seeläbi kutsuti ellu Tsirguliina noorteteatrite festival. Kutsusime seda siiski Teatrite päevaks, et festivali nimetus osalejaid ei hirmutaks.

Kokku osales teatripäeval neli etendust:

  • 1. klass esitas näidendi "Naeris".
  • 2. klass esitas näidendi "Pannkook".
  • 3. klass esitas näidendi "Vana Taadi kinnas".
  • 4. klass esitas näidendi "Kuri matemaatikaõpetaja".

Õpilased said võimaluse arendada eneseväljendusoskusi, hoida ja kasutada eesti keelt loovas eneseväljenduses, suhelda kultuurses loovkeskkonnas. Tänu Improteatri IMPEERIUM (http://improimpeerium.ee/ ) etteastele tutvustasime õpilastele teatrikunsti ja äratasime neis huvi teatri vastu.

Suutsime projekti kaudu pakkuda kohalike noorte poolt kohalikule kogukonnale omapärast teatrielamust. Kõik osalejad jäid üritusega väga rahule.

Projekti rahastajad ja eelarve

Projekti toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp 400 euroga.

Projekti kestus

01.10.2021 – 31.05.2022

Lisainfo: 

Katre Kikkas 

katre.kikkas@tsirgu.edu.ee 

58228203

ekk