Emakeelenädala tähistamine

Kirjutas: Merlika

20240318 100011 v

Igal hommikul, 2. tunni alguses kõlasid kooliraadio kaudu ligikaudu viie minuti pikkused lõbusad anekdoodid.

Nädala jooksul koostasid õpilased klassides ühisloominguna emakeelepäevale pühendatud plakateid. Klassides kirjutati kõige ilusamaid käekirjaga erinevaid jutukesi ning praegu saab ilusate käekirjadega tutvuda koolis ringi jalutades. Ilusaid käekirju hindab žürii ning parimaid tunnustatakse.

Ühel päeval valisid õpilased oma klassiga kõige ilusamaid sõnu. Sõnu, mida peetakse väga kaunisti kõlavateks, on palju.

Lisaks toimus emakeelenädalal ka maakondlik veebiviktoriin, milles osales kokku võistkondi 24. Meie kooli esindus, koosseisus Karl Gustav Areng, Uku Samuel Käis ja Alar Veemees saavutas II koha, võistkond koosseisus Madli Raudsepp, Stiina Siiman ja Annabel Vare saavutas III koha.

  1. -9. klassi õpilased kohtusid kirjanik Liina Vagula’ga raamatukogus.

Reedel lõpetasime kauni nädala ilusa kontserdi ning õpilaste tunnustamisega.

Oli väga tore teemanädal. Täname korraldajaid ning kõiki aktiivselt osalenud õpilasi ja õpetajaid!

Pilte saab vaadata siit: https://drive.google.com/drive/folders/1asFebuPfrHEk44gyRDr25eZyeeZSpTFN?usp=sharing

Riigikaitseteemaline teemanädal

Kirjutas: Merlika

20240221190648 IMG 0886Nädal enne koolivaheaega toimus meie koolis taaskord teemanädal ning sel korral oli teemaks riigikaitse. Teemanädala raames toimus meie koolis põnevaid ettevõtmisi ja tegusaid toimetusi ühtjagu.

Esmaspäevast teisipäevani koostasid õpilased õpetajate juhendamisel Eesti Vabariigi ja riigikaitse teemalisi plakateid.

Kolmapäeval toimus rahvamajas kaunis talvekontsert, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 106. aastapäevale. Kõlasid kaunid laulud, luuletused, pillilood ning mitmesugused muud kaunid esitlused. Kõik esinejad olid väga tublid ning jagasid kõigile külalistele ilusaid emotsioone. Kontserdist saab rohkem pilte näha siit: https://drive.google.com/drive/folders/14YbKijz0tvqRGpJrtlRJAjxDtkvW79tp?usp=sharing

Neljapäeval käisid meil külas Valgamaa Kaitseliidu malev, Noored Kotkad, Kodutütred ning Naiskodukaitse. Head külalised viisid läbi mitmesuguseid töötuba: õpiti tule tegemist, arutleti kriisiks valmistumisest, katsetati erinevaid kaitseliidus kasutatavaid vahendeid ning sõita sai suurt elevust tekitanud masinaga! Lisaks tegi õpetaja Olver saali äärmiselt huvitava takistusraja, mida said kõik soovijad läbida.

Vabariigi aastapäeva pidu lasteaias

Kirjutas: Lasteaed

Lasteaed tähistas EV 106. aastapäeva piduliku esinemise, ministrite vastuvõtu ja peolauaga. Kertu-Maria Kutsar esines haridus- ja kultuuriministrina ja Dava-David Ilves spordi- ja tervishoiuministrina. Toimus pidulik kätlemine lasteaia töötajate, laste ja Hispaania külaliste vahel.

Fotode autor: Kristiina Ersto

FB IMG 1709208344030FB IMG 1709208338189FB IMG 1709208369621FB IMG 1709208398855FB IMG 1709208424637

ERASMUS+ külalisõpetajad Hispaaniast L`Olivero Koolist

Kirjutas: Liina

image0

Nädal enne koolivaheaega (19.02-23.02) külastasid meie kooli kolm Hispaania Kooli õpetajat Valencia lähedalt L'Olivera Koolist. See aeg oli täis tihedaid tegemisi Tsirguliina Koolis ja koolist väljaspool. Vaadeldi õppetunde koolis ning õppetegevusi lasteaias, vahetati kogemusi Eesti õpetajatega. Tehti ettekanne Hispaania koolisüsteemist ja L'Olivera Koolist nii õpetajatele kui õpilastele (5.-9. klass), õpetati lastele selgeks mõned hispaania keelsed sõnad. Koolis tähistati sel nädalal riigikaitsenädalat, millest külalisedki osa said. 21. veebruaril toimus talvekontsert, kus esinesid Tsirguliina Kooli õpilased. Lasteaias toimus 22. veebruaril traditsiooniline vabariigi aastapäeva presidendivastuvõtt koos kätlemistseremooniaga. Lisaks põnevatele päevadele koolis, käidi Sangaste lossis, Valga Militaarteemapargis, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis ja restoranis Joyce. Jalutati Tartu vanalinnas ja AHHAA keskuse ümbruses. Lisaks Lõuna-Eesti vahvatele kogemustele uudistati ringi ka Tallinnas.
Nii külalised kui võõrustajad jäid nädalaga rahule.