Iga-aastane maailmakoristus tuleb taas! Pöörame tähelepanu väikesele ja nähtamatule prügile. Kui vaatame hoolikalt ringi, siis leiame prügi mitte ainult loodusest, vaid kõikjalt enda ümber – suitsukonid, pudelikorgid, aga ka pakendid ja ühekordsed nõud. Kõik need asjad, mille asukoht on prügikastis, kuid ometi on nad jõudnud teeveerde, põõsa alla, ukse kõrvale.

Väikeprügi on enamasti see, mida koristamise käigus kokku ei korjata – ometi on just väiksemõõtmeline prügi loomadele ja lindudele kõige ohtlikum! Seetõttu liitus ka Tsirguliina Kool Maailmakoristuspäevaga (uuri täpsemalt maailmakoristus.ee).

Koristamine toimub 16. septembril. 1.-4. klass koristab 7. tunni ajal ning 5.-9. klass koristab 6.-7. tunni ajal. Lisaks õpilastele on oodatud koristama ka kogukond (lapsevanemad jne).

Koristamiseks palume valmistuda vastavalt ilmastikule. Vajadusel pakkige kaasa vihmakeep. Riietuge soojalt. Palume kaasa võtta ka töökindad ning väikese prügi korjamiseks võib kaasa võtta näiteks saia- ja leivakotid.

Maailma tulevik on meie kätes! Kuigi prügi kogused võivad olla väikesed, on meie ühine panus keskkonna puhastamisesse suur.

Lisaks sellele osaleme oma kooliga Maailmakoristuspäeva kampaanias, mille raames on võimalik võita Eesti muusikute ühiskontserdi – lavale astuvad NOËP, Trad Attack! ja Tõnis Niinemets.

Vaid väikeste sammude haaval on võimalik maailma muuta!

Maailmakoristuspäev

Uudised arhiivist...

Rajakaamera

Rajakaamera