30. mai varahommikul kogunesid 2. kl õpilased Tsirguliinas asuvasse rongipeatusesse, et sõita huvitavale reisile Tartu linna. Niimõnigi meie klassist polnud varem rongiga sõitnud. Plaan oli külastada Tartu Ülikooli Botaanikaaeda ja Loodusmuuseumi. Pärast muuseumiskäike kavatsesime Tartu Batuudikeskuses lõbusalt aega veeta. Hommikul oli ilm mõnusalt jahe ja oli loota, et ega päevalgi liiga kuumaks ei lähe. 

Rongisõit möödus üllatavalt rahulikult, peamisteks lapsehoidjateks loomulikult mobiilid. Raudteejaamast hakkasime liikuma botaanikaaia poole. Et kõndimine liiga tüütuks ei läheks, käisime ka kahel mänguväljakul turnimas, kiikumas ja einestamas. See pakkus lastele meeldivat vaheldust. Ja olime peagi kohale jõudnud ning saime enne avamist veidi aias ringi käia. Lapsed leidsid sealt mõnegi tuttava taime, aga samas ka huvitavaid uusi taimeliike.

Botaanikaaia kasvuhoones ringi liikudes paelusid laste tähelepanu ennekõike kilpkonnad, papagoid ja kalad, alles seejärel pöörati tähelepanu ka taimedele. Suurt põnevust tekitasid igasugused kaktused, eriti need, mis inimestest ka pikemaks olid kasvanud. Kellelegi meeldis kõrge palmipuu. Niimõnigi imestas klaaskuplites kasvavate orhideede üle. Pärast kasvuhoone külastamist veetsime aega väikesel mänguväljakul ja botaanikaaia ümbruses. Küll oli seal palju ilu! Päikegi kostitas meid oma soojusega. 

Seejärel seadsime sammud loodusmuuseumi poole. Seal imetleti nii kirevaid kivimeid, loomatopiseid, luustikke kui ka üksikuid elusloomi. Üks lastest tunnistas, et poleks iial uskunud, et loodusmuuseumis nii vahva võiks olla. 

Ja lõpuks ometi jõudsime kaua igatsetud batuudikeskusesse. Sealt leidis igaüks endale ronimisrõõmu, hüppamisrõõmu, mängimisrõõmu ja ostmisrõõmu. 10 minutit enne lahkumist hakkas aga vihma sadama ja mina õpetajana lootsin, et ehk on see siiski hoovihm, mis kiirelt mööda läheb. Kahjuks nii see polnud. Pidime läbi vihmasabina rongijaama poole rühkima.

Arvasin, et rongiga Tsirguliina poole sõitmise ajal jäävad kõik nagu notid magama, sest päev oli ju olnud väsitav. Aga ei. Hoopis mobiilisära haaras kõiki oma embusesse. Sangaste peatuses ootasid lapsi lapsevanemad, et väsinud reisisellid koju transportida.

Tundus, et reis meeldis kõigile.

Õpetaja Tiina Arbeiter

1 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.232 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.233 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.234 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.235 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.236 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.237 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.238 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.239 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.2310 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.2311 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.2312 õppereis Tartusse 2.kl 30.05.23

Uudised arhiivist...

Rajakaamera

Rajakaamera