Kutse meile õppima v

 Esmaspäeval, 6.juunil algas meie kooli 7.-8.klassi õpilaste kahepäevane õppeekskursioon Ida-Virumaale. Väga kuumad juuni alguse ilmad põhjustasid pisikese haiguspuhangu, mille tõttu pidime tõbiste asemele kiiresti asendajad leidma, kuid ikkagi jäi tulijaid oodatust vähemaks. Aga siiski istusime esmaspäeva hommikul Elina isa uude bussi (Avo Rosenberg) ning reis võis alata.

 Esimesel päeval käisime plaanipäraselt Kuremäe nunnakloostris ning Narva linnuses. Õpilased imetlesid Kuremäel hoolitsetud lillepeenraid ning uhkeid vene õigeusule tüüpilisi sibulakujulisi kirikukupleid. Kloostrielanikke kohtasime vähe, sest neil oli sellele päevale planeeritud kapsaste istutamise talgud. Pühitsetud vee võtsime küll kaasa.

 Narva Hermanni linnusetornist avanes uhke vaade ümbrusele, nägime piiripunkti ületamist ning üle Narva jõe asuvat Venemaad. Lahkete muuseumitöötajate selgitusi jälgides jõudis kogu grupp viperusteta Põhjaõue, kus algas elav muuseumiraha vahetus mitmesuguste meenete vastu.

 Sillamäel, endises nn kinnises linnas, tegime poepeatuse, et varuda õhtuks üht-teist põske pista.

 Kauksi RMK telkimisalal tutvusime Peipsi-äärse looduse ja vee-elustikuga. Julgemad tegid supluse järvevees, kuigi valmistusime ööbimiseks üsna külmas öös. Telgid püsti, hakkasime ühiselt õhtustama grillliha ja vorstikestega. Öörahu saabus umbes südaöö paiku, aga see kujunes üürikeseks, sest meie laagriplatsile tulid nn kontvõõrad. „Tänu“ neile pidime lapsed bussi saatma. Hommikul selgus, et kontvõõrad viisid kaasa meie lõkkepaja ja kulbi, mis meid eriti ei häirinud, sest kaasas oli ka lisavarustus.

 Hommikueine söödud, võtsime suuna Elistvere loomaparki ning pärast seda oodati meid juba Tartu Kutsehariduskeskuses, kus sõime ka sooja lõunaeine. Aeg Tartu KHK-s möödus linnulennul ning viimane peatuspaik oli traditsiooniliselt Lõunakeskus. Viimased rahad kulutatud, vurasimegi kodu poole. Kuigi ööbimine oli seiklusterohke ja soojakraadidki sel ööl napid, jäid lapsed reisiga rahule. Õpilastega olid kaasas õpetajad M. Troon ja J. Vainonen ning bussjuhist lapsevanem A. Rosenberg.

 Ekskursioon sai teoks tänu MTÜ Kestlikule, kes juba mitmendat aastat toetab Valgamaa koolide õppereise, ning Tõlliste Vallavalitsusele. Meie kõigi poolt suur,  suur aitäh neile.

 2. Kuremäe kloostris3. Poistel rätikuid pole4. Vaade Venemaale5. Narva linnuse Põhjaõues6. Meeneid valimas9. Kokk Mummi10. Elistveres11. Tartu KHK12. Tulevased ehitajad7. Kauksis vett võlumas

 

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal