Koolimaja on suletud 12. juulist kuni 8. augustini 2021.

Kiiretes küsimustes pöörduda:

  • koolijuht tel 5190 6269 Aive Aru 
  • majandusjuhataja tel 7666 383 Valdo Kõrge

Lasteaed on suletud 05.-23. juuli 2021.

Kiiretes küsimustes pöörduda:

  • koolijuht tel 51906269 Aive Aru
  • õppejuht tel 5354 0776 Ilme Sitik

 lasteaed tookuulutus

Tsirguliina keskkooli pere tähistas sõbrapäeva suurejooneliselt. Külla oli kutsutud sõpru Valga Priimetsa koolist, aga ka välismaalt – Valkas asuvast Jānis Cimze nimelisest gümnaasiumist ja Seda põhikoolist. Oma laulu- ning tantsuoskust näitas Valga kultuurikeskuse ansambel Oduvantšiki.

Rahvusvahelisel sõbrapäeval kõlasid etteasted nii eesti, vene, läti kui ukraina keeles. Tsirguliina kooli esindasid  6., 8. ja 9. klasside õpilased, kes oma vene keele oskust näidata said.

Kooli vene keele õpetaja Merike Soovares on südameasjaks võtnud keele õpetamise rahvuskommete tutvustamise kaudu. «Plaane, kuidas vene rahvakombeid tutvustada, mul jätkub. Loodan, et Tsirguliina koolil kujuneb hea koostöö tänaste külalistega ja sellisest kohtumisest saab traditsioon pikkadeks aastateks,» lisas ta.

Kooli abiturient Allar Rosenberg ütles, et selline lähenemine vene keele õpetusele, kus külla on kutsutud muukeelsete koolide esindajaid ning kõiki rahvusi siduvaks keeleks saab vene keel, on kindlasti kasulik kogemus. Klassivend Veiko Leegiste lisas, et koolide vahel on küll varemgi sõpruskohtumisi korraldatud, kuid venekeelne üritus oli esmakordne.

Allikas: valgamaalane

http://valgamaalane.postimees.ee/4014605/tsirguliina-koolis-kinnitati-soprust-vene-keeles

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore