Kutse meile õppima v

Foto: Kairi VainonenLooduskalender.ee andmetel on tänavu aasta loomaks metskits. Seoses sellega reklaamiti Hommikuterevisiooni saates välja laste rajakaamerate projekt, mille juhendajaks ja koordinaatoriks on Helen Arusoo. Saadet juhtus nägema meie kooli IT-juht Valdo Kõrge. Ta leidis,  et projekt on huvitav ning pakkus selles osalemist mulle kui loodusainete õpetajale. Tutvustasin projekti õpilastele ning neil tekkis asja vastu huvi.  Laste jaoks on põnev osaleda selles projektis ning jälgida, mis toimub meie kodukoha metsas. Võtsin maikuus projektijuhiga ühendust, andes teada et meie kool liitub projektiga ning  õpilased soovivad õhinapõhiselt selles osaleda.

Selleks, et teada, mis toimub metsas on vajalik rajakaamera olemasolu. Kaamera valik ja ost osutus aga alguses keeruliseks - hea kaamera ostuks nappis vahendeid ning samas ei tahtnud osta kehva kaamerat. Siin tulid appi meie valla aktiivsed inimesed Madis Gross, Rein Randver ja Kaupo Kutsar ning õla pani alla ka Tõlliste Vallavalitsus. Tänamata ei saa jätta Kaidi Amboja, Trapper OÜ’st, kes oli abiks kaamera valikul ning lõpuks üllatas meid väga soodsa hinnapakkumisega. Nii saigi ühise pingutuse tulemusena võimalikuks väga hea rajakaamera soetamine. Miks peame seda väga heaks? Lisaks väga heale pildikvaliteedile ja teistele tehnilistele andmetele, ei pea me käima metsloomade elurütmi metsas häirimas, vaid saame pildi mobiilselt otse kooli arvutisse.

Ühtlasi lubame, et hoiame teid kooli kodulehekülje vahendusel huvitavate seikadega  kursis.

Üle-eestilise rajakaamera projektiga saab tutvuda siin: http://www.looduskalender.ee/n/taxonomy/term/39

Rajakaamera pannakse üles selle aasta oktoobris, et mitte häirida hiljem metsarahu.

Kaamera tehnilise poole  ja korrashoiu eest seisab hea kooli IT- juht Valdo Kõrge.

Projekti veab ja koordineerib  ning huvitavaid pilte /videolõike 7. klassi õpilastega sorteerib allakirjutanu.

Loodame, et tuleb külm talv ja saame palju huvitavaid kaadreid.

Projektis osalejad tänavad siiralt Madis Grossi, Rein Randveri, Kaupo Kutsarit ning Tõlliste Vallavalitsust, tänu kellele see projekt üldse võimalikuks sai.

 

Merje Saarniit

Foto: Kairi Vainonen

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal