Kutse meile õppima v

Kui varasemalt on „Känguru“ pakkunud lahendamis- ja võistlusrõõmu, siis sel korral pakume osalejatele rohkelt rõõmu lahendamisest.

2020. aastal toimub Känguru 20.–21. mail TÜ teaduskooli viktoriinid.ee keskkonnas. Osavõtuks on vajalik kasutajakonto. Kontot on lihtne kohe sealsamas teha ja see ei võta palju aega. Igal lahendajal peab olema oma e-mail (isikliku e-posti aadressi puudumise korral palume sisestada lapsevanema oma). Iga osaleja vastutab selle eest, et on sisestanud õiged andmed ja lahendab just oma vanuserühmale vastavaid ülesandeid, tehes seda kõrvalise abita.

* Iga lahendaja saab teada oma tulemuse, mida näeb sealsamas viktoriinid.ee keskkonnas. Iga vanuserühma kohta teeme kokkuvõtted nii tulemuste kui vastuste jaotuse osas. (ilmuvad hiljemalt 25. mail teaduskooli kodulehel). Ülesanded ja lahendused avaldame 11. juunil teaduskooli lehele.
* Üleriigilist paremusjärjestust ei koostata ega avaldata. Parimatele auhindu ei jagata. Teaduskool ei väljasta tulemusi koolidele.
* Osalemine on kõigile tasuta.

Kuigi auhindu ei jagata, pole kurvastamiseks aga põhjust, sest ükski „Känguru“ võistlus pole täielik ilma kingitusteta. Osalejate vahel loositakse välja kängurumeeneid. Loosi läheb vähemalt 600 mängu Fold Fun, milles on nuputamiseks 50 voltimisülesannet. Pre-ekolier ja ekolier vanuserühmades osalevad loosimises kõik need, kes koos stardipunktidega koguvad vähemalt 40 punkti. Ülejäänud vanuserühmades peavad osalejad saama vähemalt 45 punkti. Meene kättesaamiseks võetakse ühendust e-maili teel.

Valides viktoriinid.ee keskkonnas sobiva vanuserühma, hakkab ülesannete avanemisel aeg jooksma. Lahendamiseks jäänud aega saab kontrollida alt vasakust nurgast.
Tavalisele võistlemisajale (75 min) on lisatud 10 minutit, et osalejad saaksid erinevate lehekülgede vahel liikuda ja neid kerida ning rahulikult oma vastused sisestada ja neid kontrollida
Vastamise lõpetamiseks tuleb vajutada all paremas nurgas olevat „lõpeta võistlemine" nuppu. Vastamise lõpetab ka see, kui aeg saab otsa.

20. mai võistlus avatud 10.00 kuni 15.30
Oma teadmised saavad proovile panna vanuserühmad:
Pre-ekolier 1.–2. klass(24 ülesannet, 24 stardipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit)
Ekolier 3.–4. klass (24 ülesannet, 24 stardipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit)

21. mai võistlus avatud 10.00 kuni 15.30
Oma teadmised saavad proovile panna vanuserühmad:
Benjamin 5.–6.klass(30 ülesannet, 30 stradipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit)
Kadett 7.–8.klass(30 ülesannet, 30 stradipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit)
Juunior 9.–10.klass(30 ülesannet, 30 stradipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit)
Vilistlane (kõik, kel kool juba lõpetatud)(30 ülesannet (põhikooli matemaatika), 30 stradipunkti, aega 1 tund ja 25 minutit) UUS!

Lisaks
Viktoriinid.ee lehel on alates 13. maist avatud testkänguru, kus saab näha ja proovida, kuidas ülesanded paiknevad ning kuidas Känguru sel aastal toimub. See on lihtsalt harjutamiseks.

1.     Lehel 1 on vajalikud meeldetuletused ja stardipunktid – vaja panna linnuke.

2.     Lehel 2 on kõik ülesanded, mille õige vastus annab 3p, vastamata jätmine 0p ja vale vastus -1p

3.     Lehel 3 on kõik ülesanded, mille õige vastus annab 4p, vastamata jätmine 0p ja vale vastus -1p

4.     Lehel 4 on kõik ülesanded, mille õige vastus annab 5p, vastamata jätmine 0p ja vale vastus -1p

Kui ülesanne on vastatud, läheb selle juures olev ümbrikukujutis kinni ja muutub roheliseks. Selle järgi on hea vaadata, mis veel vastamata on. Vastust saab ka tühistada.

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal