Kutse meile õppima v

1. klass plaanis Valgas külastada mänguväljakut, muuseumi ja osaleda lihavõttepühade töötoas. Kuna ilmajaam lubas just õppereisi päevaks vihmasadu, siis kartsime, et mänguväljakul jääb tõenäoliselt käimata. Õnneks vihma siiski ei sadanud ja lapsed said seal üheskoos hullata.  Eriti populaarne oli karussell.

Aegsasti tuli hakata liikuma muuseumi poole, et mitte hilineda õpituppa. Muuseumis saime kokku 3. klassiga, kellega koos osalesime lihavõttetunnis. Õpitoas tutvustati meile lihavõtete kombestikku ja mänge. Lapsed said mune otsida ja värvida. Munade otsimine osutus õpitoa lemmiktegevuseks. Õpitoas õpetati munamänge ja urbimist. Urbimise ajal löödi õrnalt pajuurvaokstega inimest ja sooviti talle samal ajal häid soove. Kõik meie lapsed ja õpetajad said urbitud. Munamängudest said kõik soovijad kaasa võistelda munade veeretamises ja munajooksus.

Õpitoa lõpus sai igaüks värvida endale savist munakujulise kaunistuse. Tegime veel ühispildi,  sõime koolist kaasavõetud pikapäevatoitu ning algaski tagasisõit kooli. Edasi-tagasisõidul oli klassile abiks Annaliisa ema.

Tänasime muuseumitöötajaid toreda ürituse eest.

Õppereis Valka 14.04.22 1Õppereis Valka 14.04.22 2Õppereis Valka 14.04.22 3Õppereis Valka 14.04.22 4Õppereis Valka 14.04.22 5Õppereis Valka 14.04.22 6Õppereis Valka 14.04.22 7

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal