Euroscola on Euroopa Parlamendi noorteprogramm, mis on mõeldud gümnaasiumiõpilastele. Euroscola päeva käigus saavad umbes 500 erinevatest Euroopa riikidest pärit õpilast "mängida" läbi ühe päeva Euroopa Parlamendi istungitesaalis Strasbourgis. Euroopa Parlamendi Infobüroo kutsub üles noori osalema projektikonkursil, mis on seotud Euroopa vabatahtliku tegevuse aastaga 2011. Parimate ideede autorid ja teostajad saavad võimaluse osaleda Euroscolal 2011.

Arutlege klassikaaslastega, mida te saate ümbritsevas keskkonnas muuta ja kuidas te saate panna inimesi aktiivselt üheskoos tegutsema! Mõtle avatult ja paku välja uuenduslikke ideid, kuidas muuta elu paremaks!

Idee peab olema realistlik, teostatav ja baseeruma vabatahtlike noorte töö põhimõtetel:
- idee on noorte endi poolt algatatud
- idee elluviijad on noored ise
- head ideed on need, mis kaasavad ka teisi inimesi.
Näiteks:
- Lastel ja noortel, kes elavad külakohas, on igav. Mõtle välja  erinevaidtemaatilisi töötube vaba aja veetmiseks.

- Kodu läheduses asuv park või rannaala vajaks koristamist. Korralda koristustalgud! Valdkonnad: haridus, vaba aeg, kultuur, keskkond, tervishoid.

Konkurss koosneb II etapist:

1. Projektikonkursil osalemiseks täida taotlusvorm hiljemalt 1. oktoobriks 2010.

Taotlusvormi leiad siit: http://www.europarl.ee/view/et/Noortele/Euroscola/Projektikonkurss/Taotlus.html

2. Kõigilt taotluse esitanutelt ootame hiljemalt 1. novembriks 2010 kokkuvõtet/ülevaadet selle kohta, kuidas idee teoks tehti, mida korda saadeti, kuidas ettevõtmine õnnestus, mida oleks saanud paremini teha. Kokkuvõtet ootame võimalusel koos piltide ja/või videoga e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või aadressil: Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis, Rävala pst 4, Tallinn 10143.

Konkursil ootame osalema gümnaasiumiõpilasi üle Eesti. Vastavalt Euroscolal osalemise reeglitele, peavad projektigruppi kuuluma ühe klassi või kooli õpilased.

Euroscola kohta loe lisaks: http://www.europarl.ee/view/et/Noortele/Euroscola.html