Kutse meile õppima v

Hei Sina, kes Sa pole veel registreerinud Noortekonverents 2010 Lahedale koolipäevale, sest nüüd on viimane võimalus seda teha - Lahe koolipäev toimub juba 7 päeva pärast! Täpsemat lisainfot saad, kui külastad kodulehekülge noortekonverents.ee

Kui soovid lugeda lühiülevaadet esinejatest, klikka loe lisa!

AIN MÄEOTS

Ain Mäeots on saanud tuntuks kui lavastaja ja näitleja, kellel Tartu Vanemuise teatris on kogemusi varsti pea 16 aastat. Pikaajaline tegevus teatris on andnud Ainile erakordse pagasi, mille saladustest ta ka meile natuke pajatab. Tema esinemist tasub oodata, sest ”Wikmani poistes” mängitud krutskeid täis koolipoiss, kes tüdrukutele vahetevahel ka silma viskab, ei ole kuhugi kadunud. Ain  on öelnud, et ta on oma elus teinud kõike väga kirglikult. Selle kire ja töökuse eest oleme tänavuse Laheda Koolipäeva avaetteaste just Ainile usaldanud. Jääme ootama, millega ta meid üllatab!


PEEP VAIN

Ukselt uksele käimine ja raamatute müümine ei tundu meile just kõige atraktiivsema töökohana, kuid just nii algas tippkoolitaja ja -ettevõtja Peep Vainu lennukas karjäär. Koolitusguru on saanud läbi oma nõuannete ja näpunäidete inspiratsiooni ja edu allikaks paljudele eestlastele. Peep on turunduskraadi omandanud Bentley kolledžis ning sealt saadud teadmisi rakendab ta edukalt oma koolitusäris. Peebu särav isiksus ja entusiastlik jutt ei jäta kedagi külmaks!

JUKU-KALLE RAID

Juku-Kalle  on  ajakirjanik ja luuletaja, keda on peetud ”edukaks autsaideriks”.Ilmselt pole Eestis ühtki isikut, kes oleks vaevu 23-aastasena juhtinud peatoimetajana lugupeetud ajakirja Kultuur ja Elu. Kuid see pole veel kõik. Juku toimetab ka hiidtiraažis priilehte KesKus. Lisaks on Juku-Kalle andnud ühenduses Õige Valem välja mitu raamatut. Üks Raidi skandaalsemaid ettevõtmisi oli T-särkide ”Kommarid ahju!” trükkimine. Särgi seljal oli nimekiri kommunistliku minevikuga tegelastest. Juku raputab maast lahti iga teekäia ja ega ta ka meid puutumata jäta!

ISA-POEGA KALJUJÄRVED

Hannes ja Rasmus Kaljujärv on mõlemad jõudnud eestlaste südamesse teatri kaudu. Kuid seekord jagavad nad meile perekonna soojust, kui isa ja poeg.

Varasemalt on nad vaid korra sellistes rollides laval esinenud-  etenduses“Hulkur Rasmus”.  Rasmuse argipäev möödub teatris NO99, kuid nii mõnigi noor ja vana elas tema tegemistele kaasa seriaalis ”Tuulepealne maa”, kus ta lausa vastupandamatult tõelist Eesti poaga mängis. Hannes on meile kõigile tuttav Uuevariku talu peremehena seriaalist “Õnne 13”. Kui palju Hannes ja Rasmus oma mängitavate karakteriga samastuvad ning kuidas kirjeldavad nad oma rolli isa ja pojana? Konverentsil saame teada, kui suurt osa on mänginud Hannes Rasmuse karjäärivalikul ning kuivõrd palju on Rasmuse krutskid isa mõjutanud.

LEO VÕHANDU

Igal õigel koolipäeval peab kohal olema ka professor ning erandit ei tee me ka sellel aastal. Sel korral on koolipapaks TTÜ emeriitprofessor Leo Võhandu, kes on tuntud kui eesti informaatika, mänguteooria ja rakendusliku matemaatika propageerija. Leo on õpetajana töötanud üle nelja aastakümne, alustades krihvli ja tahvliga ning lõpetades iPad-idega. Kas Google rikub meie mälu ning taskuarvuti mõtlemisoskuse? Kas arvud on vaid tüütud kritseldised matemaatika vihikus või peitub neis midagi enamat? Uskuge meid, seda koolitundi te ei unusta!

UKU SUVISTE

Uku on tõeline hurmurlaulja, kes on saanud tuule tiibadesse saatest ”Kaks takti ette”. Tõelise eestlasena naasis Uku pärast viit aastat USA-s muusika õppimist tagasi Eestisse, et siin kanda kinnitada. Uku on üles kasvanud muusikute peres, kust pärineb ka tema huvi laulmise vastu. Osalemine telesaates ”Laulud tähtedega” andis talle võimaluse jõuda paljude eestlaste südamesse. Uue põlvkonna üheks parimaks meheks nimatud Uku on vaieldamatult ka võluv romantik Loodame, et Uku imeline lauluhääl ning kelmikas naeratus lummab ka meid!

TARMO LEINATAMM

Vanemuise teatrimajaga samuti tuttav Tarmo Leinatamm on oma peamise ameti - dirigeerimise kõrvalt tuntud ka naljamehe ja poliitikuna. Oma naljade, dirigendi kepiks kutsutava puust pulga ja muheda meelega on ta ühes rütmis tuksuma pannud paljude eestlaste südamed. Ise peab ta kõige tähtsamaks oma  elus aga perekonda ja lähedasi.  Konverentsil otsib ”Hunt Kriimsilm” vastust küsimustele: Mis võlu peitub dirigendi kepis? Milline suhe on esimestel viiulitel ja tromboonidel? Koos mõtiskleme, kuidas saavutada kooskõla ning harmoonia nii orkestris kui ka perekonnas?

 

Rajakaamera

Rajakaamera

3 osa varv

tore

LKK logo originaal