Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) üldkoosolek kinnitas 19-punktilise Riigikogu valimiste platvormi "Õpilaste Eesti 2015" eesmärgiga esitada õpilaste nägemus teemadest, millele valitav Riigikogu peaks eesoleva 4 aasta jooksul tähelepanu pöörama ja mida muutma.

"Õpilaste suurim ootus on, et hariduspoliitilised otsused tehtaks analüüside põhjal ja erinevate osapoolte - õpetajate, õpilaste ja lapsevanemate - koostöös," sõnas EÕEL avaliku poliitika juht Toomas Laigu.

Platvormis rõhutatakse, et avatud ühiskonnas elamiseks peab orienteeruma maailma ja Euroopa ajaloos, kultuurides, aktuaalsetes probleemides, tundma ja mõistma inimeste käitumist ja tõekspidamisi.

Eesti ühiskond on teinud viimase 20 aasta jooksul läbi suuri muudatusi. Majandussurutis on esitamas uusi väljakutseid, mille lahendused pole enam lihtsad, vaid eeldavad inimeste hoiakute ja väärtuste muutumist.

"Ajaga kaasaskäimise ja ka initsiaatoriks olemise peamise eeldusena tuleb senisest suuremat tähelepanu pöörata haridusele ja selle mõjule," rõhutas Laigu.

Eesti Õpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. EÕEL on suurim õpilaste esindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 100 000 õpilase.