Täna toimunud Eesti Õpilasesinduste Liidu (EÕEL) üldkoosolekul kinnitati liidu arengukava 2014, tegevuskava ja eelarve 2011. aastaks, seades sihiks luua rohkem võimalusi vabatahtlikele lüüa kaasa organisatsiooni tegevustes ning tugevdada liidu ja õpilasesinduste koostööd, et õpilaste huvid oleks kaitstud nii igas koolis kui üleriigiliselt.

“Ainsa kõiki maakondi katva õpilasorganisatsioonina peame rohkem rõhku panema igale õpilasesindusele,” sõnas EÕEL aseesimees Gerrit Lääne.

Liidu arengukava ja tegevuskava põhjal antakse liidu töögruppide juhtimise võimalus juhatuse välistele õpilasaktivistidele ning 2011. aastal EÕEL võetakse tööle vabatahtlike koordinaator, kelle ülesanne on juhendada ja arendada vabatahtlike tegevust.

“Usume, et järgmisel aastal osaleb liidu tegevustes juba kaks korda rohkem vabatahtlikke kui tänavu,” rõhutas Lääne.

Eesti Õpilasesinduste Liit on vabatahtlik demokraatlik ühendus, mis ühendab Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi. EÕEL on suurim õpilaste esindusorganisatsioon Eestis, esindades oma liikmete kaudu üle 100 000 õpilase.