EAS kutsub mittetulundusühendusi (MTÜ-d, SA-d) kandideerima mentorprogrammi, et tõsta ühenduste juhtimisvõimekust ja professionaalsust. EAS viib programmi läbi kolmandat korda, programmi kestuseks on üks aasta. EASi mentorprogrammi eesmärgiks on mittetulundusühenduste institutsionaalse võimekuse ja professionaalsuse tõstmine, sh ühenduste tegutsemisvõimekuse ja jätkusuutlikkuse suurendamine ning ühiskonnas heategevuse ja kogukonna hüvanguks tehtava vabatahtliku töö väärtustamine.

Mentorprogrammi tegevused on suunatud juba mõnda aega tegutsenud mittetulundusühendusele, kes soovib arendada organisatsiooni ja selle juhtimiskvaliteeti. Mentorprogrammi raames saab iga ühenduse juht endale personaalse mentori, mentorpaari tööd toetavad igakuised koolitused ja seminarid.

Kandideerimine toimub avalduse ja elulookirjelduse alusel ning on avatud kuni 31. detsember 2010.