Varivalimised on ENLi (Eesti Noorteühenduste Liit) korraldatav kodanikuhariduse projekt, mis toob 14-17aastased noored üle Eesti valima ning arvamust avaldama Riigikogu valimiste osas. Varivalimised teeb poliitika ja ühiskondlikud teemad noortele atraktiivseks ja mõistetavaks. Noorte Varivalimised toimuvad ajavahemikus 25. veebruar - 3. märts 2011.

Iga varivalija saab valida ühe Riigikogu kandidaadi, keda ta tahaks näha Riigikogus. Lõpuks selguvad üle-eestilised valimistulemused ning ühtlasi selgub ka noorte varivalijate parlamendi koosseis.

Igal Valgamaa noorel on võimalus varivalida!
Täpsem info, kuidas valida, tuleb peagi. Kõik on internetipõhine läbi veebilehe www.varivalimised.ee. Varivalida saab läbi ID-kaardi, panga või läbi e-kooli. Kõik koolid ja noortekeskused saavad seada üles oma valimispunkti.

Lisaks sellele on plaanis korraldada debatte noorte ja  Valgamaal kandideerivate poliitikute vahel, kus teemaks tulevad noortega seonduvad teemad. Olgu selleks noorte tööpuudus, tasuta kõrgharidus või noorte õigus ühiskondlikus elus kaasa rääkimisel. Debatis osalevatelt Riigikokku kandideerivatelt poliitikutelt on noortel võimalus otse küsida poliitikute käest, mida hing ihkab.

Täpsem info debattide kohta tuleb peagi. Kui on küsimusi, siis kirjuta julgelt varivalimiste Valgamaa koordinaatorile Karl Kirtile ning kui on soovid korraldada Valgamaal debatt poliitikute ja noorte vahel või oma kooli-noortekeskusesse üles seada valimispunkt, siis jällegi võib julgelt talle helistada ja kirjutada.

Varivalimisteni!