Looduskaitsekuu raames korraldab Keskkonnaamet Valgamaa koolide 5.-8. klassi õpilastele 16. mail algusega kell 10 Otepää looduskeskuse juures maastikumängu "Loodus on lähedal". Osalemine (s.h toitlustus ja bussitransport Valgast) on tasuta. Registreeruda saab kuni 12. maini.

See on looduse- ja matkateemaliste lisaülesannetega meeskondlik orienteerumisvõistlus, kus lisaks kiiretele jalgadele on vaja nutikust ja teadmisi looduse vallas.

Osalema oodatakse 3-liikmelisi võistkondi (kooli kohta 1 võistkond), õpilastele palutakse saatjaks tulla ühel õpetajal. Maksimaalselt saab võistlusel osaleda 10 kooli. Parimatele võistkondadele on auhinnad.

Selga sportlik ja ilmale vastav riietus, jalga kinnised jalanõud, pähe peakate ning kaasa kompass, jook, tuulejope. Lisaks soovitame võtta kaasa ka vahetusriided. Osalejatele on kohapeal tagatud lõunasöök.

Buss väljub Valgast kultuurikeskuse esisest parklast kell 9, tagasi Valka jõutakse orienteeruvalt kell 15.30. Koolil tuleb ise korraldada transport Valka. Marsruudil Valga-Sangaste-Sihva-Otepää bussile tulla soovijatel võtta ühendust Keskkonnaamet kontaktisikuga tel. 518 6747.

Osalemine (s.h toitlustus ja bussitransport Valgast) on tasuta. Registreeruda saab kuni 12. maini e-kirja teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Maastikumäng toimub looduskaitsekuu „Loodus on lähedal" raames ning seda korraldab Keskkonnaamet Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel.