Tõlliste piirkonna noorte teatrietendused kogukonnale vaatamiseks

Projekti käigus valmistavad Tõlliste piirkonna noored ette teatrietendusi, mida pärast kogukonnale avalikult esitada ning seeläbi kutsuda ellu Tsirguliina noorteteatrite festival.

Projekti eesmärk

Tsirguliina noorteteatrite festivali kõige olulisemaks eesmärgiks on pakkuda kohalike noorte poolt kohalikule kogukonnale omapärast teatrielamust ning näidata, et ka väikeses kohas on võimalik nii ise kultuuri toota kui ka tarbida.

Projekti tegevused

Projekti käigus valmistasid Tõlliste piirkonna noored ette teatrietendusi, mida pärast kogukonnale avalikult esitati ning seeläbi kutsuti ellu Tsirguliina noorteteatrite festival. Kutsusime seda siiski Teatrite päevaks, et festivali nimetus osalejaid ei hirmutaks.

Kokku osales teatripäeval neli etendust:

  • 1. klass esitas näidendi "Naeris".
  • 2. klass esitas näidendi "Pannkook".
  • 3. klass esitas näidendi "Vana Taadi kinnas".
  • 4. klass esitas näidendi "Kuri matemaatikaõpetaja".

Õpilased said võimaluse arendada eneseväljendusoskusi, hoida ja kasutada eesti keelt loovas eneseväljenduses, suhelda kultuurses loovkeskkonnas. Tänu Improteatri IMPEERIUM (http://improimpeerium.ee/ ) etteastele tutvustasime õpilastele teatrikunsti ja äratasime neis huvi teatri vastu.

Suutsime projekti kaudu pakkuda kohalike noorte poolt kohalikule kogukonnale omapärast teatrielamust. Kõik osalejad jäid üritusega väga rahule.

Projekti rahastajad ja eelarve

Projekti toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp 400 euroga.

Projekti kestus

01.10.2021 – 31.05.2022

Lisainfo: 

Katre Kikkas 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

58228203

ekk

Tõlliste piirkonna liikumisvõimaluste mitmekesistamine

Tsirguliina Kooli ja selle ümbrust on juba aastaid arendatud kui Tõlliste kogukonna keskust ning just seetõttu on see koht täiendavateks investeeringuteks sobilik.  Käesoleva projekti raames rajatakse Tsirguliina staadionile tasakaalurada.

Projekti eesmärk

Projekti eesmärgiks on pakkuda Tõlliste piirkonna elanikele mitmekülgseid võimalusi aktiivseks vaba aja veetmiseks. Tsirguliina staadionile paigaldatakse välijõusaali vahetusse lähedusse uue tegevusvõimalusena tasakaalurada, mis on mõeldud peamiselt 3-14aastastele lastele. Seeläbi on võimalik staadionil kogu perega vaba aega veeta ja erinevaid liikumisvõimalusi harrastada. Projektiga suurendatakse vaba aja veetmise võimalusi ning muudetakse elukeskkonda atraktiivsemaks.

Projekti tegevused

Projekti raames rajatakse Tsirguliina staadionile viieosaline tasakaalurada, mis annab mitmeid erinevaid liikumisvõimalusi kogu Tõlliste piirkonna elanike jaoks. Lisaks tasakaalurajale paigaldatakse selle juurde ka seljatoega pink ja prügikast, mis annavad võimaluse lastega staadionil olevatel inimestel mugavalt vabas õhus aega veeta, puhata ning säilitada ka ala heakord.

Projekti rahastajad ja eelarve

Projekti kogumaksumus on 10 802 eurot, sealhulgas Leader meetme „Kogukonnad ja noored - kogukonnaalgatused oma elukeskkonna parandamiseks" toetus 9 499,91 eurot. Investeeringut on toetatud EAFRD MAK 2014–2020 Leader-meetme raames ja Valgamaa Partnerluskogu poolt. Omafinantseeringu tagab Valga Vallavalitsus.

Projekti kestus

01.05.2021 - 01.05.2022

Lisainfo: 

Katre Kikkas 

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

58228203

leader

Projekt: 

“Tsirguliina Kooli õpilased saavad keskkonnasõpradeks!” 

Rahastaja: 

SA Keskkonnainvesteeringute Keskus 

Toetus: 

1860 eurot (ilma omafinantseeringuta) 

Projekti kokkuvõte: 

Projekti raames viidi läbi ühepäevane õppeprogramm kõikidele Tsirguliina Kooli õpilastele. 

Eesmärgid: 

Tsirguliina Kooli õpilased suhtuvad vastutustundlikumalt elukeskkonda, väärtustades looduslikku mitmekesisust, jätkusuutlikku ja vastutustundlikku eluviisi ning säästva arengu põhimõtteid. Tsirguliina Kooli õpilased näevad looduskeskkonda kui tervikut, on teadlikud säästva keskkonnakasutuse põhimõtetega ning seostega looduse ja inimühiskonna vahel. Tsirguliina Kooli õpilased teavad, et igal nähtusel on põhjus ja igasugune muutus looduses kutsub esile teisi muutusi keskkonnas; saavad teada, mis toimub loodusega erinevatel aastaaegadel; õpivad uusi teadmisi loomade kohta nii kevadel, sügisel, suvel kui ka talvel; metsloomade rolli kohta looduses, metsloomade kommete tundmist. Tsirguliina Kooli õpilastel on suurem huvi elusolendite kaitsmise vastu looduses. Tsirguliina Kooli õpilased oskavad hinnata matkadel või metsas liikumisel inimtegevuse tagajärjel tekkivaid ohte loodusele. 

Galerii: 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=tsirguliinakool&set=a.4335980989756517 

pasted image 0